Detektywi warszawa centrum

Usługi detektywistyczne Warszawa

Metoda Krakowska – skuteczna pomoc terapeutyczna dla dzieci
Zespół Aspergera – to w naszych czasach ogromny problem. Sporo dzieci ma trudności związane z właściwym rozwojem. Powodów może być wiele. Specjaliści nie są w stanie wskazać tych najważniejszych.  Jedno jest pewne: takie dzieci wymagają terapii. Duże znaczenie zyskuje terapia Metodą Krakowską. Z jakich przyczyn?
Metoda Krakowska – plusy
Rodzice, kiedy dowiadują się o kłopotach rozwojowych swojej pociechy są załamani. Oczywiście, że jest to duże zmartwienie. Po pierwszym szoku rodzice zapoczątkowują poszukiwania właściwej terapii. Wysiłek rodziców jest na wagę złota i bezpośrednio przekłada się na pomyślność dziecka. Szukając opiekunowie natrafiają na terapię Metodą Krakowską. Jest to stosunkowo dość niedawno stworzona terapia. Jej autorem jest profesor Jagoda Cieszyńska. Przez lata współpracowała z dziećmi słabosłyszącymi – na tym fundamencie opracowała założenia terapii która pomaga dzieci dzieci autystyczne. Czym wyróżnia się Metoda Krakowska?
Metoda Krakowska to doskonała pomoc dla dzieci zaburzonych. Duża część rodziców chętnie ją wykorzystuje. Metoda Krakowska to metoda całościowa. Polega na wspieraniu wszystkich czynności poznawczych dziecka. Jej celem jest przejście dziecka przez wszystkie etapy rozwoju, jak to ma miejsce automatycznie w przypadku dziecka prawidłowo rozwijającego się. Ogromne znaczenie posiada nauka czytania. Z tego powodu dziecko od początku uczy się czytać. Bez znaczenia wiek – nawet 2-letnie dzieci mogą nauczyć się czytać. Zdolność czytania ma zasadnicze znaczenie. Dzieci lepiej akceptują otaczającą je rzeczywistość, kiedy są zdolne czytać.
Terapia Metodą Krakowską rozpoczyna się od słuchania celowo przygotowanych nagrań za pomocą słuchawek. Ten proces jest bardzo bolesny, z uwagi na to, że dziecko buntuje się.
Kolejna faza to wykorzystywanie przeróżnych pomocy terapeutycznych opracowanych dla Metody Krakowskiej. Pomoce terapeutyczne budują w dziecku ważne umiejętności: syntezę wzrokową, pamięć wzrokową, szeregowanie, logikę, rozpoznawanie emocji a także wiele innych. Pomoce terapeutyczne wymienione powyżej stosuje się stopniowo. Zaliczamy do nich : gry planszowe, ludziki, układanki i inne.
Metoda Krakowska to skuteczna terapia. Warto ją precyzyjnie, aby pomóc swojemu dziecku.